вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane prędko się niszczą i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий